Tulokset

Kuortaneen Maastofinaali 2018 tulokset

22.09.2018

 

M 8,3km

Loppukilpailu

1)   Mikael Bergdahl                  GamlakIF                  29,53

2)   Jonas Ingo                       VasaIS                    29,55

3)   Joni Hulkko                      JalasjJa                  30,23

4)   Jonas Härtull                    GamlakIF                  31,09

5)   Thomas Ramstedt                  IFFyren                   32,12

 

N 5km

Loppukilpailu

1)   Moona Korkealaakso               LappUM                    18,19

2)   Jenni Moskari                    KU-58                     19,11

3)   Johanna Kykyri                   KälvTa                    23,54

 

P9 1,7km

Loppukilpailu

1)   Niilo Kemppainen                 NastNa                    7,00

2)   Leo Rajaniemi                    LahdA                     7,07

3)   Emil Appel                       MalaxIF                   7,15

4)   Rasmus Takala                    AlahKi                    7,28

5)   Oliver Nisula                    KaustPV                   7,34

6)   Ilmari Saari                     ÄhtU                      7,49

6)   Jere Mourujärvi                  NurmijYU                  7,49

8)   Eric Rinne                       LahdA                     7,50

9)   Veeti Tuomela                    KauhWi                    9,12

10)  Vilppu Hyvärinen                 TampPy                    11,51

 

T9 1,7km

Loppukilpailu

1)   Aino Tarkiainen                  JorU                      7,07

2)   Ellinor Forsman                  IFNykn                    7,33

3)   Anni Yli-Peltola                 JalasjJa                  7,40

4)   Vendi Lehtimäki                  ForssSa                   7,41

5)   Sara Korkiakangas                AlahKi                    8,37

6)   Saranna Kärki                    SeinäjSU                  8,43

7)   Anni Hietamäki                   SeinäjSU                  8,55

8)   Petra Rautiainen                 ÄänekU                    9,20

 

P10 1,7km

Loppukilpailu

1)   Sander Wikblom                   IFNykn                    6,30

2)   Luka Kykyri                      KälvTa                    6,38

3)   Arvid Kock                       IKFalken                  6,50

4)   Elias Kemppainen                 NastNa                    6,56

5)   Marius Ramstedt                  MalaxIF                   6,57

6)   Riko-Matti Jylhä                 HalsToi                   6,58

7)   Aarne Hannikainen                HKV                       7,08

8)   Juuso Koski                      SeinäjSU                  7,47

9)   Kristofer Metsälä                SeinäjSU                  9,03

 

T10 1,7km

Loppukilpailu

1)   Minttu Saari                     ÄhtU                      7,09

2)   Iida Anttila                     NivU                      7,16

3)   Viola Jokiaho                    ÄhtU                      7,18

4)   Ellen Kock                       IKFalken                  7,20

5)   Ida Piispanen                    NastNa                    7,35

6)   Janette Vähäoja                  TampPy                    7,36

7)   Onerva Tauriainen                TampPy                    7,37

8)   Mirella Kärki                    SeinäjSU                  8,01

9)   Viola Marjanen                   KaipVi                    8,37

10)  Roosa Aulamo                     TampPy                    9,07

 

P11 1,7km

Loppukilpailu

1)   Ville Viitakoski                 MikkKV                    6,07

2)   Aapo Mäkiniemi                   LimNM                     6,08

3)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  6,26

4)   Joni Haapamäki                   SeinäjSU                  6,32

5)   Kalle Tossavainen                JyväskKU                  6,38

6)   Kaleva Tyystjärvi                VähänkVie                 6,50

7)   Jani Tytärniemi                  ReisjPi                   6,51

8)   Konsta Vuorela                   JyväskKU                  6,59

9)   Marius Riihimäki                 TampPy                    7,07

10)  Oskar Nisula                     KaustPV                   8,09

11)  Leevi Ortju                      TampPy                    8,30

 

T11 1,7km

Loppukilpailu

1)   Inka Peltola                     VehmU                     6,31

2)   Hetaliina Karkiainen             KeurKi                    6,37

3)   Taimi Vallinoja                  HKV                       6,49

4)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   6,57

5)   Miranda Lehtimäki                ForssSa                   6,58

6)   Jiina Niemelä                    IlmajKi                   7,07

7)   Mirva Näykki                     LapVi                     7,19

8)   Nanna Kukkula                    KalVa                     7,32

9)   Emmi Piispanen                   NastNa                    7,37

10)  Sara Rajaniemi                   LahdA                     8,05

11)  Vilma Tuomela                    KauhWi                    9,53

 

P12 1,7km

Loppukilpailu

1)   Konsta Manninen                  LahdA                     6,15

2)   Tino Knuutila                    KanksLei                  6,16

3)   Veikka Ylihärsilä                JalasjJa                  6,24

4)   Melker Wikblom                   IFNykn                    6,31

5)   Oliver Metsälä                   SeinäjSU                  7,08

6)   Samuel Kiviharju                 IlmajKi                   7,11

7)   Patrik Rautiainen                ÄänekU                    7,21

 

T12 1,7km

Loppukilpailu

1)   Jenniina Eronen                  EspTa                     6,51

2)   Tiitu Hjerppe                    LappUM                    6,57

3)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  7,04

4)   Linnea Kero                      TuUL                      7,10

5)   Oona Kangas                      NivU                      7,11

6)   Sofia Rinne                      LahdA                     7,21

7)   Seliina Kuoppa-Aho               AlajA                     7,30

8)   Olivia Kumara                    LaihLu                    7,34

9)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  7,44

10)  Milja Mäkiranta                  VähänkVie                 8,25

 

P13 3,3km

Loppukilpailu

1)   Anssi Mustonen                   KoivKi                    12,37

2)   Vikki Ylihärsilä                 JalasjJa                  13,40

3)   Mika Kärkkäinen                  KauhWi                    14,37

4)   Eeli Keckman                     KyrVoi                    15,05

 

T13 3,3km

Loppukilpailu

1)   Elma Hannikainen                 HKV                       13,27

2)   Helmi Karkiainen                 KeurKi                    13,54

3)   Jenni Johnsson                   LahdA                     14,14

4)   Sirja Tyystjärvi                 VähänkVie                 14,20

5)   Emma Korhonen                    IFFemman                  14,32

6)   Tilde Stråka                     IFNykn                    14,34

7)   Birgit Tuomola                   LahdA                     14,53

 

P14 3,3km

Loppukilpailu

1)   Otto Hirvilampi                  ÄhtU                      13,14

2)   Pietari Jussinmäki               HalsToi                   13,15

3)   Juuso Ekola                      KauhWi                    13,59

4)   Akseli Hollo                     TampPy                    16,02

 

T14 3,3km

Loppukilpailu

1)   Kiia Paavola                     JyväskKU                  13,19

2)   Melissa Kykyri                   KälvTa                    13,33

3)   Reija-Elina Jylhä                HalsToi                   13,43

4)   Teodora Westerlund               IFDrott                   14,21

 

P15 3,3km

Loppukilpailu

1)   Wäinö Hautala                    LahdA                     12,45

2)   Teemu Pihlajamäki                LapVi                     13,22

3)   Joona Heikkerö                   PorvU                     13,34

4)   Markus Hernesmaa                 KannU                     13,51

5)   Onni Nikula                      TampPy                    14,34

 

T15 3,3km

Loppukilpailu

1)   Venla Saari                      JyväskKU                  13,09

2)   Viola Gustafsson                 KauhWi                    14,11

3)   Jenna Maukonen                   SuolU                     14,12

4)   Senja Gustafsson                 KauhWi                    14,30

 

M17 5km

Loppukilpailu

1)   Julius Mäkinen                   TampPy                    17,22

2)   Valtteri Luomala                 KauhWi                    18,28

 

N17 3,3km

Loppukilpailu

1)   Venla Marjanen                   KaipVi                    14,16

2)   Kaisla Keiski                    KälvTa                    14,51

3)   Selina Rintala                   SeinäjSU                  15,34

4)   Laura Laitila                    JalasjJa                  17,12

 

M19 5km

Loppukilpailu

1)   Mohammed Ahmed                   SeinäjSU                  18,47

2)   Kalle Hytönen                    SeinäjSU                  19,13

3)   Amiin Abdulkadir Abdi            SeinäjSU                  21,27

 

N19 3,3km

Loppukilpailu

1)   Sara Kivenmäki                   KuortKu                   14,01

2)   Tiina Mäki-Panula                SeinäjSU                  14,44

 

N40 3,3km

Alkuerät

1)   Riikka Tiisanoja                 KeurKi                    13,16

2)   Katja Mustonen                   KoivKi                    13,20

3)   Minna Kiviharju                  Ilmajoki                  16,41

 

M70 1,7km

Alkuerät

1)   Ahti Finning                     Kunto-Pirkat              7,25