Alla maastofinaalin tulokset. Kiitos kaikille osallistujille ja tapahtuman mahdollistaneille toimitsijoille!
Maastofinaalin kolme parasta seuraa tänä vuonna olivat: 1. SSU 604p 2. Tampereen Pyrintö 396p 3. Lahden Ahkera 370p. Muut seurasijat http://www.juoksutalli.com/2016/pisteet/flying-finns-kuortaneen-maastofinaali-2018/
Onnittelut kaikille seuroille!

28. Kuortaneen maastofinaali
22.09.2018

M 8,3km
Loppukilpailu
1) Mikael Bergdahl GamlakIF 29,53
2) Jonas Ingo VasaIS 29,55
3) Joni Hulkko JalasjJa 30,23
4) Jonas Härtull GamlakIF 31,09
5) Thomas Ramstedt IFFyren 32,12

N 5km
Loppukilpailu
1) Moona Korkealaakso LappUM 18,19
2) Jenni Moskari KU-58 19,11
3) Johanna Kykyri KälvTa 23,54

P9 1,7km
Loppukilpailu
1) Niilo Kemppainen NastNa 7,00
2) Leo Rajaniemi LahdA 7,07
3) Emil Appel MalaxIF 7,15
4) Rasmus Takala AlahKi 7,28
5) Oliver Nisula KaustPV 7,34
6) Ilmari Saari ÄhtU 7,49
6) Jere Mourujärvi NurmijYU 7,49
8) Eric Rinne LahdA 7,50
9) Veeti Tuomela KauhWi 9,12
10) Vilppu Hyvärinen TampPy 11,51

T9 1,7km
Loppukilpailu
1) Aino Tarkiainen JorU 7,07
2) Ellinor Forsman IFNykn 7,33
3) Anni Yli-Peltola JalasjJa 7,40
4) Vendi Lehtimäki ForssSa 7,41
5) Sara Korkiakangas AlahKi 8,37
6) Saranna Kärki SeinäjSU 8,43
7) Anni Hietamäki SeinäjSU 8,55
8) Petra Rautiainen ÄänekU 9,20


P10 1,7km
Loppukilpailu
1) Sander Wikblom IFNykn 6,30
2) Luka Kykyri KälvTa 6,38
3) Arvid Kock IKFalken 6,50
4) Elias Kemppainen NastNa 6,56
5) Marius Ramstedt MalaxIF 6,57
6) Riko-Matti Jylhä HalsToi 6,58
7) Aarne Hannikainen HKV 7,08
8) Juuso Koski SeinäjSU 7,47
9) Kristofer Metsälä SeinäjSU 9,03


T10 1,7km
Loppukilpailu
1) Minttu Saari ÄhtU 7,09
2) Iida Anttila NivU 7,16
3) Viola Jokiaho ÄhtU 7,18
4) Ellen Kock IKFalken 7,20
5) Ida Piispanen NastNa 7,35
6) Janette Vähäoja TampPy 7,36
7) Onerva Tauriainen TampPy 7,37
8) Mirella Kärki SeinäjSU 8,01
9) Viola Marjanen KaipVi 8,37
10) Roosa Aulamo TampPy 9,07


P11 1,7km
Loppukilpailu
1) Ville Viitakoski MikkKV 6,07
2) Aapo Mäkiniemi LimNM 6,08
3) Jonne Mourujärvi NurmijYU 6,26
4) Joni Haapamäki SeinäjSU 6,32
5) Kalle Tossavainen JyväskKU 6,38
6) Kaleva Tyystjärvi VähänkVie 6,50
7) Jani Tytärniemi ReisjPi 6,51
8) Konsta Vuorela JyväskKU 6,59
9) Marius Riihimäki TampPy 7,07
10) Oskar Nisula KaustPV 8,09
11) Leevi Ortju TampPy 8,30

T11 1,7km
Loppukilpailu
1) Inka Peltola VehmU 6,31
2) Hetaliina Karkiainen KeurKi 6,37
3) Taimi Vallinoja HKV 6,49
4) Jonna Jäkkö LänsiUU 6,57
5) Miranda Lehtimäki ForssSa 6,58
6) Jiina Niemelä IlmajKi 7,07
7) Mirva Näykki LapVi 7,19
8) Nanna Kukkula KalVa 7,32
9) Emmi Piispanen NastNa 7,37
10) Sara Rajaniemi LahdA 8,05
11) Vilma Tuomela KauhWi 9,53


P12 1,7km
Loppukilpailu
1) Konsta Manninen LahdA 6,15
2) Tino Knuutila KanksLei 6,16
3) Veikka Ylihärsilä JalasjJa 6,24
4) Melker Wikblom IFNykn 6,31
5) Oliver Metsälä SeinäjSU 7,08
6) Samuel Kiviharju IlmajKi 7,11
7) Patrik Rautiainen ÄänekU 7,21

T12 1,7km
Loppukilpailu
1) Jenniina Eronen EspTa 6,51
2) Tiitu Hjerppe LappUM 6,57
3) Christine Kuusisto JyväskKU 7,04
4) Linnea Kero TuUL 7,10
5) Oona Kangas NivU 7,11
6) Sofia Rinne LahdA 7,21
7) Seliina Kuoppa-Aho AlajA 7,30
8) Olivia Kumara LaihLu 7,34
9) Lotta Hulkko JalasjJa 7,44
10) Milja Mäkiranta VähänkVie 8,25

P13 3,3km
Loppukilpailu
1) Anssi Mustonen KoivKi 12,37
2) Vikki Ylihärsilä JalasjJa 13,40
3) Mika Kärkkäinen KauhWi 14,37
4) Eeli Keckman KyrVoi 15,05

T13 3,3km
Loppukilpailu
1) Elma Hannikainen HKV 13,27
2) Helmi Karkiainen KeurKi 13,54
3) Jenni Johnsson LahdA 14,14
4) Sirja Tyystjärvi VähänkVie 14,20
5) Emma Korhonen IFFemman 14,32
6) Tilde Stråka IFNykn 14,34
7) Birgit Tuomola LahdA 14,53


P14 3,3km
Loppukilpailu
1) Otto Hirvilampi ÄhtU 13,14
2) Pietari Jussinmäki HalsToi 13,15
3) Juuso Ekola KauhWi 13,59
4) Akseli Hollo TampPy 16,02


T14 3,3km
Loppukilpailu
1) Kiia Paavola JyväskKU 13,19
2) Melissa Kykyri KälvTa 13,33
3) Reija-Elina Jylhä HalsToi 13,43
4) Teodora Westerlund IFDrott 14,21

P15 3,3km
Loppukilpailu
1) Wäinö Hautala LahdA 12,45
2) Teemu Pihlajamäki LapVi 13,22
3) Joona Heikkerö PorvU 13,34
4) Markus Hernesmaa KannU 13,51
5) Onni Nikula TampPy 14,34


T15 3,3km
Loppukilpailu
1) Venla Saari JyväskKU 13,09
2) Viola Gustafsson KauhWi 14,11
3) Jenna Maukonen SuolU 14,12
4) Senja Gustafsson KauhWi 14,30


M17 5km
Loppukilpailu
1) Julius Mäkinen TampPy 17,22
2) Valtteri Luomala KauhWi 18,28


N17 3,3km
Loppukilpailu
1) Venla Marjanen KaipVi 14,16
2) Kaisla Keiski KälvTa 14,51
3) Selina Rintala SeinäjSU 15,34
4) Laura Laitila JalasjJa 17,12

M19 5km
Loppukilpailu
1) Mohammed Ahmed SeinäjSU 18,47
2) Kalle Hytönen SeinäjSU 19,13
3) Amiin Abdulkadir Abdi SeinäjSU 21,27

N19 3,3km
Loppukilpailu
1) Sara Kivenmäki KuortKu 14,01
2) Tiina Mäki-Panula SeinäjSU 14,44

N40 3,3km
Alkuerät
1) Riikka Tiisanoja KeurKi 13,16
2) Katja Mustonen KoivKi 13,20
3) Minna Kiviharju Ilmajoki 16,41


M70 1,7km
Alkuerät
1) Ahti Finning Kunto-Pirkat 7,25

Aikatauluun vielä pientä tiivitystä! Tämä versio lopullinen!

Facebook photo

Pari päivää aikaa ilmoittautua!!! Kilpasarjojen lisäksi alle 8v ilmainen Seinäjoen energian nappulajuoksu, jossa kaikki palkitaan, sekä Onnenpiikkikävely yleisölle ja kisailijoille!

Lisäinfoa www.juoksutalli.com/2016/maastofinaali

Ilmoittautuminen:
http://www.juoksutalli.com/2016/maastofinaali/ilmoittautuminen/